Kadınlarda Cinsel Terapi

Erkekler için cinsellik yatak odasında başlarken genel olarak kadının cinselliği yatak odasının dışında başlar. Bu sözle anlatmak istediğimiz erkekle kadının ne kadar aynı türe mensup olsalar da cinselliğe tamamen farklı şekilde bakmalarıdır.

Bir kadının mutlu olduğu bir cinsel hayatta neyi, nasıl, ne zaman ve nerede isteyeceği erkekler gibi karşısındaki partnerine göre şekillenmez. Tam aksine bir kadının cinselliği, ilişkisindeki sorunlara, ilişkisinden memnun olup olmadığına ve hatta kendisine olan bakış açısı ile ilgilidir. Örneğin bir erkek kendini çekici hissetmemesi halinde bile eşiyle rahatlıkla cinsellik yaşayabilir ya da partneriyle o gün kavga ettiği halde kavganın akşamında ilişkilerinde hiçbir sorun yokmuşçasına cinselliği arzulayabilir. Ama bir kadının cinselliğe bakış açısı çok daha karmaşık, çok daha gizemlidir. Dolayısıyla cinsellik ile ilgili sorunları da çok daha karmaşık ve çözmesi zordur. Çünkü kadınlarda cinsel sorunlar fiziksel nedenlerden dolayı oluşabildikleri gibi psikolojik sebeplerden de oluşabilir. Yani tek başınıza sorunun nedenini bulmanız çok zordur. Bu yüzden çoğu zaman kadınlarda cinsel terapi olmadan bu sorunların çözülmeleri neredeyse imkansızdır.

Cinsel Terapinin Kadınlarda Yardımcı Olabileceği Sorunlar

Kadınlarda cinsel terapi almanın sorunlarını aşmada hayati önem taşıdığını anladık. Peki hayati önem taşıyan kadınlarda cinsel terapi hangi sorunların çözülmesini sağlayabilir? İşte bugün cinsel terapi almaya başlayarak hayatınızdaki çözebileceğiniz sorunlardan bazıları:

  • Cinsellik sırasında yaşanan acı
  • Cinselliğe bağlı travma
  • Cinsel isteksizlik
  • Doğum sonrası depresyon
  • Tahrik olamama
  • Orgazm olamama
  • Yaşa bağlı cinsel güçlükler
  • Aldatma ve aldatılma sonrası depresyon
  • Kısırlık

Kadınlarda Cinsel Terapi Nasıl Olur?

Kadınlarda cinsel terapi genel olarak iki aşamalı şekilde gerçekleştirilir. İlk adım da yaşanılan sorunun nedenini belirlenir, ikinci adım da ise belirlenen sorunun çözümü için tedaviye başlanır. Kadınlarda cinsel terapi sırasında sorunun nedenini belirlemek için hem psikolojik hem de fiziksel muayeneler yapılır. Muayeneler sonucu sorununuzun nedeni belirlenir. Sorunlarınızın nedeni fiziksel de olabilir, psikolojik de. Bazen sorununuzun nedeni aynı anda her iki sebepten de oluşabilir.

Sorununuzun nedeni belirlendikten sonra ise tedavi aşamasına geçilir. Tedaviniz sorununuzun fiziksel veya psikolojik olmasına göre değişir. Fiziksel sorunlar için ilaçlar, fiziksel hareketler, ekstrem durumlarda operasyonlar gibi tedaviler ile geçirilir. Psikolojik temelli sorunlar için ise psikolojik terapiler gerçekleştirilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...