Vajinismus Başarı Hikayeleri

 Vajinismusu Hiç Kimseye Anlatamıyorum

3 erkek 4 kardeşiz. Üzerimde çok baskı hissederek büyüdüm . Cinsellikle ilgili tutucu , kuralcı bir ailem vardı. Üniversiteye kadar özellikle babam ve erkek kardeşlerimden oluşan çevremde etten bir duvar varmış gibi hissederek yetiştim.İlk olarak Üniversitede erkeklerle arkadaşlık etmeye başladım. Kız arkadaşlarımdan cinsellikle ilgili birşeyler öğrenmeye başladım. İlişkinin ilk başta çok ağrılı olduğunu, birisi çok kanaması olduğunu anlatmıştı. Kendi cinsel organıma bile bakamıyordum, bana çok ayıp kötü bir şeymiş gibi geliyordu. Erkek arkadaşımla 3 yıl okul süresince çıktık , Aramızdaki ilişki çok güzel gidiyordu. Evlenip ilk gece ilişkiye girmeye çalıştığımızda ne olduğunu anlayamadım. Herşey güzel giderken neden bu kadar korkuyordum. Eşim ilk gün biraz zorlamıştı ama ben ağlayınca tamam zamanla birlikte düzelteceğiz korkma dedi. 4-5 ay sonra bir arkadaşıma anlatınca vajinismus  hastalığını duydum . Fakat vajinismus konusunda  yardım almak beni ürkütüyordu. Aradan 2 yıl geçti. Özellikle kendi ailem ve çevre çocuk için baskı yapmaya başladı. Birgün annem bir doktor ismi bularak yanıma geldi . Ümmügülsüm Soytürk muayene olmamı istedi. Üzerimdeki baskıdan kurtulmak için  ve bir kaç kan testi , ultrason yapılır diye düşünerek kabul ettim . Ümmügülsüm hanım güler yüzlü bir şekilde karşıladı . cinsel ilişki ile ilgili sorusuna haftada bir kaç kez oluyor diyerek yalan söyledim. Doktor hanım 2 yıl geçti ise testlere hemen başlamak gerekli diyerek beni muayene masasına aldı.  Fakat eline ultrason için birşey alınca kasıldım  ve ilşkiyede giremediğimi ağlayarak anlatmak zorunda kaldım . Önce beni sakinleştirdi , normal muayeneyi şimdi yapmayacağını sadece 10-15 saniye süren  küçük çocukların muayene şekli gibi bir muayene ile fiziksel sıkıntım olup olmayacağına bakacağını söyledi ve kabul ettim. Evet fiziksel birşey yoktu. Sebep psikolojikti . kısırlık için tedavisi değil önce vajinismusu tedavi etmesi gerektiğini kısa sürede bu problemi aşabileceğimizi belirtti. Doktor hanıma güvendim ve gerçekten 4 seans gibi kısa sürede  vajinismus tedavi etmeyi  başarmıştık . Son seansta yaptığı kadın doğum muayenesinde bir problemim olmadığını 6 ayda çocuk olmazsa testlere başlayacağını belirtti . 3. ay mutlu haberi kendisine verdim. gebeydim .  Sevgili doktorum iyiki sizi tanımışım. Başarılarınızın devamını diliyorum. Allah sizden razı olsun.

Hayatınızı ve Vajinismusu Ertelemeyin

Evet yaklaşık vajinismus tedavisi’ni 10 yıl erteledikten sonra ancak bunları söyleyebiliyorum.  10 yıl önce evlenirken böyle bir problemden hiç haberim bile yoktu.  Evlendiğimiz ilk gece vajinismus problemiyle karşılaştım.  Tabi sıkıntımın adının vajinismus olduğunu aylar sonra öğrendim. İlk aylar bende yapısal bir problemim olduğunu düşündüm . Eşim ise birbirimize alışınca geçebilecek bir sıkıntı olduğunu düşünüyor beni zorlamıyordu. ama ben fiziksel bir problem olduğuna inandım  ve  devlet hastanesinde bir kadın doğum uzmanına başvurdum. Çok yoğun bir hastaneydi hastalar 5-10 dk da içeriden çıkıyordu. İçeri girdiğimde doktora kısaca şikayetimi söyledim ve ilk vajinismus problemini orada duydum . Doktor muayene edip bir fiziksel problem olup olmadığını görmek istedi. Çatal denilen masaya yattım ,doktor bana yaklaşınca birleşme anında olduğu gibi çok korkarak masadan kalktım. Doktor bu problemin çözümünde yardımcı olan tedavisi zaman alan bir rahatsızlık olduğunu ve  orada yapılamayacağını özel merkezlere başvurmam gerektiğini söyledi. Evde ilk yaptığım vajinismus nedir araştırmak oldu ,okudukça her şey sanki bana uyuyordu ve tedavisi vardı. Eşim geldiğinde fiziksel bir şeyim olmadığını anlattım . Birlikte doktor araştırmaya başladık ve bir Prof. Dr. ismi buldum ve gittik . Hayatımın en büyük hatasını yaptığımı sonrasında anladım.  Durumumu doktora anlattım oda tabi vajinismus hastası olup benim muayene yapamadığım kimse olmadı deyip muayeneye aldı. muayenede kendimi kasıyordum ama bacaklarımı kapatmadım . Taki elindeki aleti görene kadar . Sonrası doktor beni azarlayarak pozisyonumu düzeltmemi istedi . Bu sefer ağlayarak tekrar bacaklarımı açtım. Zorla bir şeyler yaptı ben iyice kasılmış ve ağlıyordum. kalktığımda kanamam olduğunu gördüm . tamam smear aldım dedi. Çıktığımızda hala ağlıyordum . Etkisinden uzun süre kurtulamadım . İlişkiye hala giremiyordum . Eşim o günden sonra tedavi ile ilgili hiç bir şey söylemedi.

Durumumu hiç kimseyle paylaşamadım.  Aradan 2 yıl geçmişti ve hamile olduğumu öğrendim çok şaşırmıştık nasıl  olabilirdi. İnternete baktığımda çok nadir gebelik olabileceğini öğrendim . En azından evliliğimizi çocukla tamamladığımızı düşündüm.Aradan yıllar geçti  eşime haksızlık yaptığımı düşünüyordum ama tekrar böyle bir travmayı kaldıramazdım. Çocuğum kardeş istemeye başladı . Eşime durumu anlattım, bir araştırma yapalım bir kez daha deneyelim dedi . İnternette araştırırken Ümmügülsüm hanımı buldum. Hakkındaki yorumlar ve güler yüzlü resmi beni etkiledi . Karşılaşana kadar hala tedirgindim ama görünce ona çok güvendim ve korkum azaldı . Muayene sırasında  hiç kasılmamıştım . İsterseniz bugün seansa başlayalım deyince hemen başladık . 5 günde 3 seansı tamamlamıştık. 3. seans sonrası tedavinin bittiğini söylediğinde hala inanamıyordum.  2ay sonra 2. bebeğime hamile kaldım  ve sağlıklı bir   şekilde dünyaya gelmesine yine doktorum Ümmügülsüm hoca yardım etti.  Doğumdan sonrada birşeyleri bahane ederek onu görmeye gidiyorum . Evliliğimi ve hayatımı kurtardığı için ona sonsuz teşekkür ediyorum.

4 Yıldan Sonra Gelen Mutluluk

Eşimle 4 yıldır aşamadığımız  adının vajinismus olduğunu öğrendiğim bir cinsel problemimiz vardı, aslında benim vardı eşimi yanıma yaklaştırmıyor cinsel ilişkiye ikna etse bile ilişki sırasında  neden olduğunu bilmediğim sebeplerle kasılıp kalıyordum. Ailemden kimse ile bu durumu paylaşamadım. Giderek daha içine kapanık huzursuz olmaya başlamıştım. Cinsellikten giderek uzaklaşıyor , sürekli kaçıyordum. İlk 1 yıl sabırlı anlayışlı olan eşim artık çok tahammülsüz ve kabaydı.  Sürekli kavga eder olmuştuk .Onu sevdiğime ikna edemiyordum.  En sonunda boşanmak istediğini söyledi. Daha sonra bu durumu paylaştığım bir arkadaşım aynı durumda olan kuzeninin Ankarada Ümmügülsüm hocaya gidip cinsel problemini çözdüğünü söyledi. Bende kendisini internet üzerinden araştırdım hakkındaki olumlu yorumlar beni çok etkiledi. Fakat başka şehirde olması bizim için bir dezavantajdı ama vajinismus problemini çözeceksek denemeliydik.Eşimi bu konuda ikna etmemde zaman aldı ve sonunda eşimle Ankara’ya Ümmügülsüm hocaya geldik onunla konuşur konuşmaz onun sakin tavrı güler yüzü içimi ısındırdı. Bilmiyorum ama ona çok güvendim. Vajinismus’un kadın cinsel problemleri içinde  eş desteği ve doktor yönlendirmesi ile kolayca aşabileceğimiz bir problem olduğunu anlattı. Yeterki işbirliği içinde kalmamız ve sabırlı olmamız gerekiyordu. Eşimle söylediği her şeyi yaptık. Tabi başlangıçta benim için çok zor oldu ama eşimi çok seviyordum mutlu bir yuva için cinsellik şarttı bunuda biliyordum. Vajinismusu aşmamız gerekiyordu.

Ümmügülsüm hocam sayesinde 5 seansta bütün kabus dolu günlerimiz son buldu. Vajinismus’un üstesinden gelmiştik. Evliliğimiz boşanmaktan döndü. Benim gibi arkadaşlara önerim evlilikleri kabusa dönmeden öncelikle kendileri sonra eşleri için vajinismus tedavi görmeleri. Benim şansım İlk gittiğim doktorum Ümmügülsüm Soytürk ün  işinde uzman ve süper bir doktor oluşuydu. Aksi olsa eşim tekrar doktora gitmeyi kabul etmez ve boşanırdık. Neyse ki Ümmügülsüm hocam denk geldi. Bu yazıyı yazmaktaki amacım benim durumumdaki hastalara biraz yol göstermek için oldu. Vajinismus tedavisini özellikle kendiniz sonrası eşiniz için ertelemeyin. Ankara da iseniz ilk başvuracağınız adres Ümmügülsüm hocam olsun. Biz başka bir şehirden geldik önemli olan doğru insandan yardım almanız.  Eşim ve kendim adına biricik Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkür ederim.

Tedavi Sonrasında ; Merhaba Gülsüm Hanım

Söze sizi nasıl bulduğumuzu anlatarak başlamak istiyorum. Öncelikle eşim biraz araştırma yaptı internetten ve 3-4 tana değişik klinik listesi yapmış detaylı olarak. Kendisine klinikleri sırasıyla aramasını söylesem de utangaç bir kişiliği olduğu için aramadı ve erkek olarak görev bana düşmüştü. Bu durum bir kadın hastalığı (vajinismus) olmasına rağmen klinikleri sırasıyla aradım. (siz 2. Sıradaydınız.) Fiyat olarak daha uygun bir yer vardı. Ücretleri seans olarak alıyordu. Yani tedavi 1 seansta da bitebilirdi 2 seansta da. Her sean 500tl idi ve 3 seansta kesin çözüm öneriyordu. Telefon görüşmemizde aldığım etkili izlenim, bilgi ve fiyat farkının çok olmaması nedeniyle sizi tercih ettim ve randevu aldım. Bu arada bir konuya değinmek istiyorum. Yurt dışında yaşıyoruz ve normal randevuyu 4 ay sonrasına veriyorlar vajinismus problemi olan hastalar için.!!! Vajinismus tedavisinde gösterdiğiniz ilgi ve bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. 3seans sonunda problem çözüldüğü için ÇOK MUTLUYUZ… Tüm korkularımız bitti. Eşimin özgüveni kendine geldi. Tekrar gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder meslek hayatınızda başarılar dilerim. Vajinismus ve benzeri problemi olanlar için kliniğinizi tavsiye ediyorum. Hiç düşünmeden kliniğinizi ziyaret etmeliler. Kendinize çok iyi bakın. All the best….

Kabus Bitecek mi?

Ben bir hemşireyim. 3 yıldır tanıdığım eşimle 22 yaşında evlendim. Benim için bekaret çok önemliydi. Bu nedenle ilk cinsel deneyimim eşimle birlikte olsun istedim. İlk gece ile ilgili bir sürü şey duymuştum. ‘’ canım çok yandı, günlerce oturamadım, çok kanama oldu, hastaye kaldırıldım, dikiş atıldı, kilitli kalanlar olmuş …gibi’’ İlk gece korkusu oluşmuştu. Fakat herkes başardıysa bende yaparım diye düşünerek geçiştiriyordum. Vajinismus olabileceğim hiç aklıma bile gelmedi. Ta ki ilk geceye kadar. Eşimle yakınlaşma arkasından birleşme anı geldiğinde tüm vücudumla kasıldım eşim biraz zorlayınca içimde bir şeyler parçalanıyormuş gibi hissedip hıçkırarak ağladım. Olanlara inanamıyorum ben vajinismus hastasıydım. Eşim çok şaşırmıştı. Çünkü ben rahat yetiştirilmiş Muğla da üniversiteye kadar yaşamış ve üniversiteyi Ankara da okumuştum. Vajinismus hastalığını ilk üniversitede duydum ve böyle bir rahatsızlık olduğuna çok şaşırdım. Herhalde çok nadirdir diye düşündüm. İlk gece bunları yaşadığımda vajinismus aklıma geldi ama eşime söylemedim. Tedaviyi araştırıp kendim çözerim zannettim. Eşim o günden sonra bir kez daha denedi aynı şeyleri yapınca uzun süre yaklaşmadı. Belli ki beni incitmek istemiyordu. İnternetten araştırdığım kadarıyla tedavi için karşı büyük bir suçluluk duyuyordum. Ara ara bunu bu sefer yapacam deyip cinsel birleşmede bulunmak istiyordum ama sonuç hep aynı. Eşim de daha az yakınlaşmak ister olmuştu. Aradan 8 ay geçti. Eşimle vajinismus olduğumu ve kendi kendime başaramayacağımı yardım almam gerektiğini söyledim. O da tedaviyi çok istemiş ama beni incitmemek için bu kadar süre susmuş. Söylediklerimi duyunca çok mutlu oldu. Problemin psikolojik olduğunu biliyordum bir psikiatris adı alarak ona gittim. İlk 2-3 seans çocukluğum, gençliğim, ailem, vajinismus hastalığı, kendi anatomik yapım ile ilgili uzun uzun konuştuk. Sonrası nefes, gevşeme ve kegel egzersizleri yapmamı istedi. Bunlar bildiğim şeylerdi. Sıra parmak egzersizine gelince kasılıp kaldım, hiç ilerleyemiyordum. Doktor sürekli teşvik ediyor, telkin ediyor ama bir işe yaramıyordu. 4 ay geçmişti ben ve eşim çok sıkıldık. Bu konu da çalışan bir kadın doğum uzmanı buldum. Jinekolog muayene masasında parmakla bakmayı başardı. 3 seans sonunda hala tek parmak izin verebiliyordum. Bunun üzerine kızlık zarını almak gerektiğini söyledi. İzin verdim ama hiçbir şey değişmedi. Tek parmakta bile zorlanıyordum ve tedaviyi bıraktım. Artık düzelmeyeceğime inanmıştım ve çok sevdiğim eşimin bunları yaşamasını istemediğimden boşanmak istedim. Eşim çok kızarak tedavi olsam da olmasam da beni bırakmayacağını söylüyordu. Bu beni daha da üzdü. İyice içe kapandım, kimseyle konuşamıyordum. Bu şekilde 2 yıl daha geçti. Artık çocukta istiyordum. Bir gün interneti karıştırırken ümmügülsüm hanım ı gördüm. Bir hastasına çocuk olmaz dediklerleri halde tüp bebekle çocuk sahibi olmasını sağlamış. Vajinismus ile de uğraştığını hasta yorumlarından gördüm. Vajinismusu çözemesem de belki tüp bebekle çocuk sahibi olabilirdim. Ümmügülsüm hanım çok güler yüzlü bir şekilde beni karşıladı. Ona uzun uzun yaşadıklarımı anlattım. Tüp bebek gibi bir şey önermediğini benim ve eşimle birlikteliğim için vajinismusu halletmem gerektiğini anlattı. Haklıydı ama tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyordum. Eşimle birlikte seansa gelmemi istedi. 10 gün kadar sonra ancak kendimi hazır hissederek yanına gittik. Beni muayeneye aldığında ilginç bir şekilde rahattım. Bir parmak muayene etti ve eşimi içeri aldı. Eşimin yapmasına da izin verdim. Klinikten çıkarken eşim ve ben çok şaşkındık. Bir şeyleri yapmanın mutluluğunu duyuyordum. Ev ödevlerimizi de başarıyla tamamladık. 2. Seans da ümmügülsüm hanım beni çok ilerlemiş buldu ve tedaviyi tamamladığını ve artık ilişkiye hazır olduğumu söyledi. Hala inanamıyordum. O gün ilk denememizde kısmen yapabilmiştim hemen kendisini aradım herşeyin yolunda olduğunu ve 3-4 denemeden sonra başaracağımı söyledi ve söylediği gibi oldu. Bir hemşire olarak 3 yıl ertelediğim vajinismusu artık yenmiştim. Kendime neden daha önce yapamadım? Neden bekledim? Diye çok sordum. Ama cevap ümmügülsüm hocamı bu kadar geç bulmamdı. İnşallah en kısa sürede gebe kalabilirim şimdi en çok isteğim bu. Vajinismus ile ilgili çok kadına ulaşmak ve onlara yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. Lütfen beklemeyin, yardım almazsanız vajinismus sonsuza kadar devam eder. Doğru insanla iletişime geçin. Hayat çok kısa…

Siz de Başarabilirsiniz

Ben 1,5 yıllık evliyim. Daha önce iki farklı doktora gittim ve yanlış bilgilendirildim. Kanalın ters sen ilişkiye giremezsin girsende her zaman çok ağrılı olur dediler. Sonra ümmügülsüm hanımı bulduk sadece iki günde sorunumuz çözüldü. Diğer doktorların dediği gibi bir sorun olmadığını söyledi. Ümmügülsüm hanımın güler yüzü samimiyeti sayesinde gayet rahat ve kısa süren iki seans sonunda 1,5 yıllık kabus sona erdi. Bu sorun yüzünden evliliğinizi tehlikeye atmayın ve hemen Gülsüm hanıma gidin. Ben başardım siz de başarabilirsiniz..

Bana Ne Oldu?

Evli değilim. 3 yıl süren bir birlikteliğim oldu. Çevremden jinekolojik muayene ve smear testi ypılması gerektiğini duydum ve muayeneye karar verdim. Bir üniversite hastanesi polikliniğine kontrol amaçlı gittim. Hiç şikayetim yoktu. İlk muayenem olduğu için heyecanlanıyordum. Poliklinikte bir doktor bey vardı. Durumu anlattım mimiksiz bir şekilde dinledi ve hemşireden beni hazırlamasını istedi. Muayene masası korkutucuydu ama benimde muayene olmam gerekiyordu. Doktor sonradan adının spekulum olduğunu öğrendiğim aleti vajenime yerleştirince daha önce hissetmediğim şiddetli bir ağrı duydum. Çıkarmasını istedim ama smear yapması gerektiğini söyleyerek çıkarmadı. Odadan çıktığımda ağlamak üzereydim. Hala o demir aleti içimde hissediyordum. 2-3 saatte acım geçti ama bir daha şikayetim olmadıkça muayeneye gitmeyecektim. Aradan birkaç hafta sonra erkek arkadaşımla cinsel yakınlaşmamız oldu. İlişki anı geldiğinde daha önce yaşamadığım bir şekilde kasılıp kaldım. Erkek arkadaşımda bir anlam veremedi, beni zorlamadı. 3 gün sonra denediğimizde tekrar aynı şey oldu. Her şey normal iken bu nasıl olabilir? İnternette araştırdığımda vajinismusla karşılaştım. Çoğu yazıda ilk gece de olduğu söyleniyordu. Benim öyle değildi. Sonra sekonder vajinismus diye bir şey okudum. Sanırım benim problemim buydu. Ümmügülsüm hanımı internetten buldum. Hakkında yorumları okuyunca aramaya karar verdim. Erkek arkadaşım gelmediği için eşsiz tedavi sürecine başladık. Sıkıntımı 3 seans ta çözdüm. Dr. Ümmügülsüm hanıma ve ekibine çok teşekkür ederim. İnternetten okuduğum kadarıyla yıllarca vajinismus ile yaşayan kadınlar varmış. Benim onlara tavsiyem hiç zaman kaybetmeden tedavi olsunlar.

Lütfen Okuyun

Merhabalar… Vajinismus sorunu yaşıyorsanız lütfen biraz vaktinizi ayırıp okuyun. 14 aylık olan evliliğim süresince vajinismus problemi yaşadım.. internet yorumlarına bakarak, farklı bir şehirde bulunmamıza rağmen gitmiş olduğumuz MİNEL KLİNİKTE 2 seansta vajinismus sorunumuz çözüldü. Bunda elbette doktorumuz Ümmügülsüm Hanım’ın ilgi alâka, güleryüz ve güven veren yapısı çok önemli rol oynadı. Gerçekten doktorumuz ve psikoloğumuz işini çok önemseyen ve tecrübeli kişiler.. Üstelik bu hizmeti, piyasada bahsedilen fiyatların çok daha uygununa verilmesi de cabası. Biz çok memnun kaldık, hatta şuan 4 haftalık hamileyim:) lütfen ertelemeyin ve bebek özlemi çekmeyin.. ALLAH celle celalühu razı olsun. Doktorumuz Ümmügülsüm Hanım’a ve psikoloğumuz Hamiyet Hanım’a teşekkürlerimi sunuyor ve en içten sevgilerimi gönderiyorum…

Sakine B.

Herkese selamlar.. Ben 4 gun önce ümmügülsüm hocamizin sayesinde 4 yıl süren vajinismus hastaligindan sadece 3 gün icersinde kurtuldum.burdan bütün vajinismus hastalarina sesleniyorum sakin benim gibi ertelemeyin hayat cok kisa ve her guzel sey zamannda yasanmali hem ekonomik açıdan hem de 0 güvenilirlik acisindan cok uygun Allah binkere razi olsun ümmü gülsüm hocamizin sayesinde artik aklimda vajinismus hastaligi olmadan huzurla uyuyabiliyorum esimle daha mutluyuz ve cok mutluyumm.  inaninki asla pisman olmayacaksinız .burdan tekrar güler yüzlü Ümmügülsüm hocamiz ve ekibine sonsuz tsklerimi sunuyorummm..


H.D.

Eşimle 6 yıllık evliyiz. 6 yıl içinde ilişkiye bir kere dahi olsun giremedik. Eşimin acı hissetmesi korkusundan dolayı daha önce bir hastaneye herhangi bir doğum uzmanına görünmedik ta ki Ümmügülsüm hocayı tanıya kadar. İlk işimiz onun yanına geldik ilk seansımız biraz zor geçti ama daha sonraki seanslarımız gayet kolay ve rahat geçti. Bu sayede evliliğimiz kurtuldu gerçekten evli olduğumuzu anladık ve mutlu huzurlu olmaya başladık. Herkese tavsiye ederiz tek çare Ümmügülsüm Soytürk Koç temiz hijyenik profesyonelce yapılmaktadır. Ümmügülsüm hoca sayesinde çok istediğimiz çocuk hayaline kavuşacağız inşallah herkese tavsiyemizdir.


Hande

Ben 1,5 yıllık evliyim. Daha önce iki farklı doktora gittim ve yanlış bilgilendirildim. Kanalın ters sen ilişkiye giremezsin girsende her zaman çok ağrılı olur dediler. Sonra ümmügülsüm hanımı bulduk sadece iki günde sorunumuz çözüldü. Diğer doktorların dediği gibi bir sorun olmadığını söyledi. Ümmügülsüm hanımın güler yüzü samimiyeti sayesinde gayet rahat ve kısa süren iki seans sonunda 1,5 yıllık kabus sona erdi. Bu sorun yüzünden evliliğinizi tehlikeye atmayın ve hemen Gülsüm hanıma gidin. Ben başardım siz de başarabilirsiniz..


S.S.

Öncelikle merhaba bende her kez gibi bu yazılanları ilk okuduğumda bu kadar kolay olmaz sandım ama emin olunki Gülsüm hanımla her şey çok kolay biz yaklaşık on aylık evliyiz vajinismus sorunu öğrendiğimiz zaman oldukça sıkıntılı günler yaşadık ne yapacağımızı bilemedik daha doğrusu maddi manevi külfet yüzünden hep oldu olacak zamanla diye kendimizi kandirdik taaki Gülsüm hanima ulaşana dek bu sorunları yaşayan bizlerin durumundan maddi anlamda rant elde etmek için uğraşan çok insan var emin olabilirsiniz ben coguyla telefonda görüştüm ama hiç biri yeteri kadar etkilemedi Size söylemem gereken ve yapmanız gereken sadece Gülsüm hanımın kapısını çalmaniz esinize ve hocama sadece üç seans süre tanıyın belki daha az bu denli kısa süre ve  cuzzi miktar icin hayatınızı geleceğinizi sıkıntıya sokmayın emin olun ki Gülsüm hanımla pişman olmazsınız…


M.Y.

merhaba ben 4senelik vajinismus hastaydım.ama gülsüm hocam sayesinde bugun bu sorunumu cözdüm su anda o kadar mutluyumki anlatamam.Eşim artık bana daha askla bakıyor.Okadar basit bi şeymişki bu zamna kadar niye bekledim diye kızıyorum su an kendime.olaya bastan giriş yapmak gerekirse bu hastalığı ögrendiğimde sadece bende var zannediyordum kimselere söyleyemiyordum bugun yarın gecer diyodum ama gecmiyodu her gun aglıyodum kendimi sucluyodum herkes yaparda ben neden yapamıyorum diye.4yılım internetten vajinismus hastalarının hikayelerini okuyup umutlanmakla gecti ve bu sene artık 4.senemdi yaptığım hiç bi seyden zevk almıyordum doktor arastırdım ve Allah ıma cok sukur gülsüm hocamla karsılastırdı beni o kadarsakin ve güven veriyoduki anlatamam.hocam iyileşecekmiyim dediğimde bana 0 merve dedi.toplamda 3 seansta bu işi hallettik.sizden istediğim rahat olmanız biliyorum söyleyince belki kolay gelmiyo ama eger rahat olup doktorun verdiği ödevleri yerine getirirseniz bu iş mutlaka ki çözülecektir.

tedavi sürecinde ne yasadın derseniz tabi ilk seansa cok zor gittim ama iceri girdiğimde gülsüm hanımı gördüğümde inandım beni yönlendirdi muayenemi yaptı kızlar inanki sıfır acı hiç bi sey hissetmedim inanınki  ikinci seansada daha mutlu gittim tabi içimde korkuda vardı hocam bu kez esli ödev verdi yaptık sukur ve bugun son seanstı kadın dogum muayenesi bile oldum eve geldiğimzde ilk denememizde oldu cok sükür.Gülsüm hocam cok tesekkür ederim Allah razı olsun nice insanların evliliklerini kurtarıp cocuk sahibi olmalarına vesile oluyor.biraz karısık anlattım belki ama kızlar vakit kaybetmeyin sadece biraz sabır ve egzersizle inanınki kurtulursunuz bırakmayın üstüne üstüne gidinnnnn basaracaksınızzzzzzz bumuymus diyceksiniz .bu konuda gülsüm hocam benim için çok degerli RABBİM İSTEKLERİNİ VERSİN İNSAAALAH..


DERYA

Biz Erzurumdan ulaştık Ümmügülsüm hanıma. İki yıldır evliydik. Düğünden üç ay sonra bebeğimiz olacağını öğrendik. Şuan dokuz aylık bir oğlumuz var. Ve biz hâlâ ilişkiyi başaramamıştık. Bu tür hamilelikler de olabilirmiş. Artık tamamen tıkanan evliliğimizi Allahin izniyle doktorumuz Ümmügülsüm hanımla kurtardık. 22 mart 2016 Ankaraya geldik. Dün 24 mart 2016 sorunumuz çözüldü. Biz başardık Allahin izniyle doktor hanım sayesinde. Varsa böyle sorunu olanlar hem uygun fiyatından hemde ilgi ve alakasından dolayı Ümmügülsüm hanımı biz tavsiye ederiz. Şahsına ve yardımcısına çok teşekkür ederiz. Minik kızına da iyi bir gelecek nasip olur inşallah.


SÜHEYLA DEMİR

Minel kliniği arayana kadar vajinusmusla ilgili bir çözüm bulamamıştım. Hep çekiniyor ve erteliyor, bir mucize bekliyordum. Bir gün bütün cesaretimi toplayıp minel klinikle görüştüm ve hayatımda bir şeylerin değişeceğine inandım. Konuşmaları o kadar güven vericiydi ki hemen kliniğe gitmek istedim. Vardığımızda çalışanların güler yüzüyle karşılaştık. İlgi ve alakaları cesaretimi artırdı. 2 yıllık problemim Ümmügülsüm hocam sayesinde 2 günde halloldu. Tekrar teşekkür ediyorum. Hem ücret olarak hem de zaman olarak çok uygundu. Bu sorunu yaşayanlara ümmügülsüm hocayı tavsiye ediyorum.


B.D.

Merhabalar… Vajinismus sorunu yaşıyorsanız lütfen biraz vaktinizi ayırıp okuyun. 14 aylık olan evliliğim süresince vajinismus problemi yaşadım.. internet yorumlarına bakarak, farklı bir şehirde bulunmamıza rağmen gitmiş olduğumuz MİNEL KLİNİKTE 2 seansta vajinismus sorunumuz çözüldü. Bunda elbette doktorumuz Ümmügülsüm Hanım’ın ilgi alâka, güleryüz ve güven veren yapısı çok önemli rol oynadı. Gerçekten doktorumuz ve psikoloğumuz işini çok önemseyen ve tecrübeli kişiler.. Üstelik bu hizmeti, piyasada bahsedilen fiyatların çok daha uygununa verilmesi de cabası. Biz çok memnun kaldık, hatta şuan 4 haftalık hamileyim:) lütfen ertelemeyin ve bebek özlemi çekmeyin.. ALLAH celle celalühu razı olsun. Doktorumuz Ümmügülsüm Hanım’a ve psikoloğumuz Hamiyet Hanım’a teşekkürlerimi sunuyor ve en içten sevgilerimi gönderiyorum…


A.E.

merabalar öncelikle oraya gitmeme karar vermeme yardımcı olan tüm ekibe teşekkür ederim.8 ay devam eden vaginismus sorunum nedeni ile en sonunda en mantıklı seçimi yapıp gülsüm hanıma başvurmak istedim.çok araştırdım ve hem seans sayısı olarak hemde fiyat olarak en işime gelen bir tedavi yöntemi oldu.bana en fazla üç seans demişlerdi ama bir seansta son buldu…beni hem psikolojik olarak hemde evliliğim açısından büyük bir sıkıntıdan kurtardılar keşke daha önce tanışmak nasip olsaydı.herşey için bir değil bin kere teşekkür ederim.bir sıkıntınız var ise hiç düşünmeden gidin derim


ZAFER

Kendisine güleryüzü, sabrı ve insancıl tavırları için çok teşekkür ediyorum.


EBRU

Doktorcum senin sayende bebek sahibi oldum, teşekkürler….yolun açık olsun.


İ.P.

En iyi hekim arayanlar… Gülsüm hocam’a en umutsuz olduğumuz zamanda bulduk eşimle evlendiğimiz ilk günden çocuk istedik  1 yıl boyunca bu isteğimiz gerçekleşmedi ve adet düzensizliği başladı gittiğim her doktor gebelik testi yapıp geri yolladı çocuk istediğimi söylediğim bir doktor ultrasona alıp yumurtalıklarımın yavaş çalıştığını eşimin gidip Sperm mio gram testi yaptırması nı istedi bu testi sonucunda bize doktor sonuçları uzatıp sizin çocuğunuz olmaz tüp bebekte bile şansınız yok dedi dünyaları başımıza yıkan açıklamasıyla tekrar test istedi bir süre bu testler le vakit geçirdik artık dayanamayıp özele gitmeye karar verdik internetten bulduğumuz Gülsüm hocam a gittik gerekli testler yapıldıktan sonra Gülsüm hocam bize hiç olmaz demedi zamanla olabilir biz tüp bebekte bu işlemi hızlandırıyor uz diyerek tekrar Umut kapılarını açtı ve tüp bebek tedavisi başladı başarılı bir şekilde sonuçlandı ancak hamilelik dönemim kanamalarla devam etti uğramak zorunda kaldığım bir hastahane bebeğimin özürlü olabileceğini söyledi buda bizim için üzücü oldu 30 hafta geldiğimde preeklampsi olduğumu öğrendim çok zorlu bir süreç geçirdik şimdi 2 aylık bir oğlum var Gülsüm hocam her zaman güler yüzlü içten samimi olması benim moralim I yüksek tutması bu süreci olumlu başarılı olmasını sağladı her daim Gülsüm hocam mutlaka tercih edilmeli iyi ki varsınız.


D.A.

Gülsüm Hanımla yaklaşık 1.5 yıldır tanışıyoruz. Tanıdığım günden beri en çok etkileyen güler yüzlü ve cana yakın davranması hoşuma gitmişti. Herhangi bir sorunla karşılaştığımda bir telefon kadar yakınımda hissettim hep. Bugüne kadar yanımda olduğu için çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye edebileceğim doktor hatta kazanabileceğiniz bir insan.


A.G.

“Doktorumuzun ilgisinden çok memnunuz. Hastalara kesinlikle ticari amaçla bakılmayıp hasta görüşleri ön planda tutulmamaktadır. Ayrıca güler yüzlü olan personellerede teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...