11 Aralık 2017

vajinismus merak edilenler

Vajinismus, Biliyor muydunuz?

Vajinismus başka tıbbi sorunlara birlikte olabilir. Ve durumların neden olduğu geçici pelvik ağrı onu tetikleyebilir. Hem vajinismus hem de başka pelvik tıbbi durumun aynı anda var olduğu durumlarda, problemin tamamen çözülmesi için her iki sorunun da tedavi edilmesi gerekir. Diğer tıbbi sorunu ele almadan vajinismus çözmek zordur. Çünkü vajinismus öbür sorunun verdiği acıdan dolayı tetiklenmeye devam eder. Bunlara karşın vajinismusun her zaman belli bir nedeni olmayabilir. Iyi eğitim almış, kusursuz bir çocukluk geçirmiş, harika bir ilişkisi olan endişesiz bir hayat süren kadınlarda vajinismus için mantıklı bir sebep bulunamayabilir.
Vajinismus tedavi edilmezse daha da kötüleşir. Çünkü devam eden cinsel acı pelvik taban kas kasılmalarının süresini ve yoğunluğunu artırır.

Kızlık zarının operasyonla alınması ya da genel anestezi altında cinsel birleşme sağlanması gibi uygulamalar sorunu çözmez, kasılmaları ortadan kaldırmaz, hatta sorunun büyümesine neden olur.

Vajinismus halk arasıda evli bakireler ya da tamamalanmamış evlilik olarak adlandırılır. Ve tamamlanmamış evliliklerin en sık nedenlerinden biridir.

Vajinismus yüksek sosyoekonomik ve kültürel düzeye sahip kişilerde daha sık görülmektedir.

Bu Yazımızıda Mutlaka Okumalısınız  EŞİM BENDEN NEFRET EDİYOR
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...